Fragment książki: Afirmacje Sukcesywne

Wprowadzenie


Nie raz na pewno słyszałeś z ust ludzi sukcesu, że aby odnieść sukces należy w niego uwierzyć, uwierzyć w siebie, w swoje możliwości. Z jednej strony pomyślałeś: „Na pewno jest jakiś sekret, którego nie chcą zdradzić” albo „Oni się już ludźmi sukcesu urodzili”. Ale nawet, jeśli przyjąłeś wersję, że wystarczy w siebie uwierzyć, by odnosić sukcesy, to i tak poddałeś się, myśląc: „Jak mam myśleć o sobie pozytywnie, skoro tyle razy utwierdzano mnie w niskiej wartości?” I tutaj trzeba przyznać rację. Jeśli nie mamy własnego zdania na swój temat, to wielokrotne potwierdzanie konkretnej opinii, twierdzenia skierowanego w naszą stronę, utwierdza nas w tym przekonaniu. Takie przekonanie zapisuje się mocno w naszej podświadomości i poprzez nie patrzymy na nasze życie i życiowe plany.
Jednak, skoro ktoś systematycznie nam coś wmawiając utwierdził nas w tym i ukierunkował nasze życie, to czemu by teraz takiej praktyki nie odwrócić na swoją korzyść, systematycznie powtarzając sobie pozytywne treści otwierające nas na sukces?

Nie ma ludzi lepszych lub gorszych, są tylko ludzie w jednym lub w drugim przekonaniu bardziej utwierdzeni.

Mówi się, że wiara przenosi góry. Afirmacje są tylko narzędziem, dzięki któremu tą moc, moc tej wiary możemy uruchomić. Wiele osób jednak szybko się zniechęca, twierdząc, że próbowali pracować z afirmacjami i na nich nie zadziałało. Prawda jest taka, że tyle samo energii ile zostało włożone w utwierdzenie się w ograniczających przekonaniach należy teraz poświęcić na zmianę swoich przekonań. Jednak dobrze ułożone afirmacje i umiejętna praca z nimi działają w sposób sprecyzowany, co znacznie skraca czas pracy nad zmianą swoich podświadomych przekonań. Jest to fragment książki "Afirmacje sukcesywne" Robert Krakowiak. www.afirmacje.duchowa.pl
W praktyce opisanej w tej książce nie tyle chodzi o „programowanie się” afirmacjami, a bardziej o pracę z afirmacjami, które nakierowują nas, na nasz najlepszy dla nas cel i torują nam drogę do niego. W afirmacjach tych nie chodzi o to, by były automatycznie powtarzane. Należy je powtarzać świadomie, przekonywać się do nich i analizować, jak podświadomość reaguje na ich treść, po to, by następnie podsunąć jej trafne antidotum na otrzymaną reakcję.

Praca z afirmacjami polega na konfrontowaniu pozytywnych treści z naszymi lękami i ograniczającymi nas przekonaniami. Mają one być umiejętnie ułożone, by skutecznie odbierały atuty naszym lękom i ograniczeniom.

Dziecko nauczy się skutecznie czytać, pisać czy grać na instrumencie, jeśli będzie systematycznie ćwiczyć. Tak samo jest z afirmacjami. Systematyka i świadome dostrajanie się do treści afirmacji, krok po kroku daje trwałe efekty. Na pewno nie zadziałają dopóki się nie spróbuje. Jest to fragment książki "Afirmacje sukcesywne" Robert Krakowiak. www.afirmacje.duchowa.pl

Często używam sformułowania „podświadomość”. Nazywam tak tutaj sferę, która zawiaduje naszymi emocjami, odczuciami, skojarzeniami, wspomnieniami i wyuczonymi odruchami, nawykami. Dlatego to do niej mają być skierowane afirmacje, którymi chcemy wpłynąć na nasze emocje, nasz charakter i nasze życie. O tym, jak to wszystko rozpoznać, ułożyć i uzupełnić wyjaśni i poprowadzi Cię dalsza część książki.

Jest to poradnik, uczący jak poprawnie i samodzielnie układać osobiste afirmacje.
Zobacz pozostałe fragmenty:

spis treści »

Dostrzegamy jedynie to, co znamy »

Podświadoma komunikacja »

Kontakt z intuicją »

"Lampa Alladyna" »Dowiedz się więcej:

Opis książki »

Zakup książki »Poleć ten tekst znajomym:Zakup książki !Książki: "AFIRMACJE SUKCESYWNE"
oraz "DZIECI REGRESJI"
do kupienia na stronie autora.
Tylko tutaj na życzenie z dedykacją od autora.Nazywam się Robert Krakowiak.
Od 1996 roku współpracuje z ludźmi pomagając im uwolnić się od wpływów doświadczeń z przeszłości, które nie pozwalały im realizować zaplanowanych przez siebie celów i żyć pełnią życia.
Zobacz opinie moich klientów »
Więcej o mojej pracy »
To do czego doprowadziła mnie owa pomoc zawarłem w swoich książkach i poprzez nie chcę dzielić się z Wami swoją wiedzą, która pomogła już wielu ludziom.

Kontakt ze mną:AFIRMACJE SUKCESYWNE

Afirmacje Sukcesywne

Opisuje zaawansowaną technikę pracy z afirmacjami. Nauczy Cię ona, jak układać, uwiarygodniać, stopniować i precyzować afirmacje pod kątem konkretnej osoby, konkretnego celu oraz etapu jego realizacji. Nauczy Cię również tego, jak skutecznie z nimi pracować. Książka mówi o tym, jak zmienić swój zewnętrzny, ale i wewnętrzny stan, czyli jak zmienić swoje życie i jak umieć się nim cieszyć. Zawiera wiedzę teoretyczną, jak również część praktyczną, która pozwala samodzielnie pracować nad sobą.


DZIECI REGRESJI
- Uzdrawianie dzieciństwa

Dzieci Regresji - Uzdrawianie dzieciństwa

Jeśli w Twoim życiu nie układa się tak jak chciałeś, jeśli czujesz w sobie opór, niemoc czy bezsilność w realizacji swoich celów, to ta książka pomoże Ci w odnalezieniu tego przyczyn, w uwolnieniu się od nich i otworzy Ci drogę do sukcesów. Książka ta ma za zadanie pomóc uwolnić się od przeszkadzających w dorosłym życiu: emocji, blokad i napięć pochodzących z okresu dzieciństwa. Przy okazji uczy umiejętnie, zdrowo i świadomie wychowywać własne potomstwo, by prawidłowo się rozwijało i mogło pozwolić sobie na szczęśliwe życie.


Wykłady wideo

"Usłyszałem kiedyś stwierdzenie, iż człowiek został stworzony bez instrukcji obsługi. Przyglądając się ludzkiemu zachowaniu stwierdziłem, że coś w tym jest. Wystarczy przyjrzeć się temu, w jaki sposób ludzie traktują się nawzajem i jakie konsekwencje przynoszą ich nieprzemyślane decyzje by przekonać się, że człowiek rzeczywiście nie potrafi posługiwać się swoim życiem."
czytaj dalej »
Subskrypcj@


Jeżeli chcesz otrzymywać informacje
o moich kursach i wykładach
wpisz swój adres E-mail.

Duchowa.pl © Robert Krakowiak,
Wszystkie prawa zastrzeżone.