Fragment książki: Afirmacje Sukcesywne

Podswiadoma komunikacjaDrugim ważnym czynnikiem, na który oddziaływują afirmacje, jest podświadomy kontakt między nami a innymi. Na poziomie podświadomym następuje kontakt z drugą osobą i przepływ informacji o niej. Podświadomość nasza wyczuwa i wyczytuje wiele informacji o osobie, z którą wchodzimy w relację. To, że nie zauważamy wielu takich rzeczy świadomie, świadczy jedynie o słabym kontakcie umysłu świadomego z podświadomym.

Podświadomość zawsze na planie fizycznym i w relacjach z ludźmi stara się odwzorcowywać swoje wewnętrzne przekonania.

Dla przykładu, osoba chcąca kogoś skrzywdzić, podświadomie skrupulatnie wyszukuje sobie ofiarę, czyli osobę podatną na jej krzywdę. Ofiara swoim poczuciem winy i potrzebą jej odpokutowania w taki sam sposób wyszukuje sobie kata. Jeśli intencjami do siebie pasują, wówczas następuje emocjonalne połączenie i realizacja swoich podświadomych intencji. By więc nastąpiła jakakolwiek relacja z drugą osobą, mówiąc symbolicznie, musi „wtyczka” pasować do „gniazdka”. Mamy więc w sobie takie „wtyczki i gniazdka” oczekiwań i intencji. Możemy mieć „wtyczkę”- przekonanie typu: „Nikt mnie nie kocha, nikt mnie nie szanuje, nikt mnie nie docenia, wszyscy widzą we mnie tylko wady”. W takiej sytuacji w relacjach z ludźmi sami ustawiamy się na przegranej pozycji. Sami podświadomie wyszukujemy tych, którzy spełniają nam nasze oczekiwania i wchodzimy im w drogę. W tym przypadku wyszukujemy tych, którzy mają „gniazdka” typu: „Nikogo nie lubię, nikogo nie szanuję, mam ochotę kogoś skrytykować i poniżyć”. „Wtyczka” pasuje do „gniazdka”, następuje więc emocjonalne połączenie i realizacja wzorców oraz intencji na planie fizycznym. Jeśli zmienimy swoje „gniazdka” i „wtyczki”, czyli to, w co wierzymy, co oczekujemy i co chcemy realizować, to zmienia się to, co do siebie przyciągamy i co doświadczamy. Nawet, jeśli pozostajemy wówczas w obecności ludzi, z którymi realizowaliśmy negatywne połączenie, ludzie ci przestają na nas oddziaływać. Nie będzie emocjonalnego połączenia i prowokacji. Osoby negatywnie usposobione nie będą w stanie przejawić wobec nas swoich złośliwości. Będą wobec nas wówczas obojętne. Jeśli wypracujemy w sobie poczucie własnej wartości, szacunek do siebie i innych oraz otworzymy się na miłość, docenienie i zrozumienie, czyli stworzymy w sobie „gniazdka” typu: „Jestem kochany, doceniany, szanowany”, przyciągniemy w zamian ludzi wartościowych, życzliwych oraz kochających, i z nimi wejdziemy w pozytywne dla nas relacje. Jest to fragment książki "Afirmacje sukcesywne" Robert Krakowiak. www.afirmacje.duchowa.pl
Jeśli mamy w sobie „gniazdka” typu: „Nie znajdę dobrej pracy, nikt mnie nie doceni,” to nasi pracodawcy mogą to podświadomie odczuć i nie zaoferują nam dobrej pracy, bądź nie dostaniemy wysokiego wynagrodzenia. Pracodawca taki poczuje wówczas emocjonalną niechęć do przyjęcia nas, bądź do zaoferowania nam wysokiego wynagrodzenia. Każdy zazwyczaj najpierw ma emocjonalne odczucie, typu pragnienie, a dopiero później szuka logicznego uzasadnienia swoich decyzji. Dlatego często, choć nie zawsze, emocje biorą górę i sterują naszym logicznym myśleniem.
Jeśli uwierzymy w siebie, to oprócz tego, że dostrzeżemy w sobie lepsze kompetencje, pozwolimy dostrzec je również innym i pozwolimy im nas sowicie za nie wynagrodzić. Na cokolwiek się otworzymy podświadomie przyciągniemy osoby, które są w stanie z własnej woli nam to zaoferować. Oczywiście nie możemy przewidzieć, ze strony których konkretnie osób może to do nas przyjść. To zadanie mamy zostawić naszej podświadomości. Pracą z dobrze ułożonymi afirmacjami możemy zmienić swoje „wtyczki” i „gniazdka”, tym samym przyciągać do siebie wartościowych dla nas ludzi i dobre możliwości. Możemy afirmacjami wpłynąć więc na to, by ludzie pozytywnie nas traktowali, doceniali i dostrzegli nasze pozytywne cechy.
Zobacz pozostałe fragmenty:

spis treści »

Wprowadzenie »

Dostrzegamy jedynie to, co znamy »

Kontakt z intuicją »

"Lampa Alladyna" »Dowiedz się więcej:

Opis książki »

Zakup książki »Poleć ten fragment znajomym:Zakup książki !Książki: "AFIRMACJE SUKCESYWNE"
oraz "DZIECI REGRESJI"
do kupienia na stronie autora.
Tylko tutaj na życzenie z dedykacją od autora.Nazywam się Robert Krakowiak.
Od 1996 roku współpracuje z ludźmi pomagając im uwolnić się od wpływów doświadczeń z przeszłości, które nie pozwalały im realizować zaplanowanych przez siebie celów i żyć pełnią życia.
Zobacz opinie moich klientów »
Więcej o mojej pracy »
To do czego doprowadziła mnie owa pomoc zawarłem w swoich książkach i poprzez nie chcę dzielić się z Wami swoją wiedzą, która pomogła już wielu ludziom.

Kontakt ze mną:AFIRMACJE SUKCESYWNE

Afirmacje Sukcesywne

Opisuje zaawansowaną technikę pracy z afirmacjami. Nauczy Cię ona, jak układać, uwiarygodniać, stopniować i precyzować afirmacje pod kątem konkretnej osoby, konkretnego celu oraz etapu jego realizacji. Nauczy Cię również tego, jak skutecznie z nimi pracować. Książka mówi o tym, jak zmienić swój zewnętrzny, ale i wewnętrzny stan, czyli jak zmienić swoje życie i jak umieć się nim cieszyć. Zawiera wiedzę teoretyczną, jak również część praktyczną, która pozwala samodzielnie pracować nad sobą.


DZIECI REGRESJI
- Uzdrawianie dzieciństwa

Dzieci Regresji - Uzdrawianie dzieciństwa

Jeśli w Twoim życiu nie układa się tak jak chciałeś, jeśli czujesz w sobie opór, niemoc czy bezsilność w realizacji swoich celów, to ta książka pomoże Ci w odnalezieniu tego przyczyn, w uwolnieniu się od nich i otworzy Ci drogę do sukcesów. Książka ta ma za zadanie pomóc uwolnić się od przeszkadzających w dorosłym życiu: emocji, blokad i napięć pochodzących z okresu dzieciństwa. Przy okazji uczy umiejętnie, zdrowo i świadomie wychowywać własne potomstwo, by prawidłowo się rozwijało i mogło pozwolić sobie na szczęśliwe życie.


Wykłady wideo

"Usłyszałem kiedyś stwierdzenie, iż człowiek został stworzony bez instrukcji obsługi. Przyglądając się ludzkiemu zachowaniu stwierdziłem, że coś w tym jest. Wystarczy przyjrzeć się temu, w jaki sposób ludzie traktują się nawzajem i jakie konsekwencje przynoszą ich nieprzemyślane decyzje by przekonać się, że człowiek rzeczywiście nie potrafi posługiwać się swoim życiem."
czytaj dalej »
Subskrypcj@


Jeżeli chcesz otrzymywać informacje
o moich kursach i wykładach
wpisz swój adres E-mail.

Duchowa.pl © Robert Krakowiak,
Wszystkie prawa zastrzeżone.